School | Former Coach | New Coach |
---|---|---|
Albertville | Dale Pruitt | Cliff Mitchell |
Appalachian | Rob Beard | Jon Cooper |
Arab | Oscar Glasscock | Lee Ozmint |
Asbury | Jeff Powell | Chris Williams |
B.C. Rain | Rick Cauley | Lawrence Yelding |
Baker | Danny Smith | Steve Normand |
Barbour Co. | Rodney Lewis | Chad Martin |
Bessemer City | Derone Fagan | Andrew Zow |
Beulah | Cody Flournoy | Matt Johnson |
Billingsley | Marvin Morton | Phillip Coggins |
Briarwood Christian | Fred Yancey | Matthew Forester |
Brookwood | Tracy Dunn | Mike Bramblett |
Calera | Andrew Zow | Trey Simpson |
Carbon Hill | Scott Curd | Chavis Williams |
Cherokee Co. | Tripp Curry | Jason Kelley |
Citronelle | Rusty Funk | Jason Barnett |
Clarke Prep | Jimmy Hicks | Danny Powell |
Cleburne Co. | Michael Shortt | Joby Burns |
Coosa Christian | Nevendra Woods | Rod Cates |
Cordova | Jimmy Gay | Justin Jones |
Cullman | Matt Plunkett | Oscar Glasscock |
Curry | Phillip Smith | Jeff Foshee |
Daleville | Trey Wolf | Desmond Lott |
Davidson | Shawn Smith | Rick Cauley |
Deshler | Bo Culver | Randall Martin |
Dothan (New) | Wayne White | Smitty Grider |
Douglas | Bubba Jennins | Jamison Wadley |
Ellwood Christian | Miguel Catlin | Open |
Enterprise | David Faulkner | Rick Darlington |
Escambia Co. | Rico Jackson | Scott Mason |
Etowah | Drew Noles | John Holladay |
Falkville | Joel Schrenk | Tyler Mitchell |
Fayette Co. | Lance Tucker | Bill Smith |
Florala | Scott Mason | Toby Greene |
Gadsden City | Bart Sessions | Ali Smith |
Gaylesville | Kyle Garmon | Brian Knapp |
Hale Co. | Charles Moody Jr. | Mark Hastings |
Haleyville | Todd McNutt | Chris Musso |
Hartselle | Bob Godsey | Bo Culver |
Hazel Green | Smitty Grider | Joel Schrenk |
Horseshoe Bend | Josh Averett | Jeremy Phillips |
Hueytown | Scott Mansell | Greg Patterson |
Ider | Brett Tinker | Miles Keith |
Jackson | Danny Powell | Cody Flournoy |
Jemison | Van Clements | Blake Bradley |
Kinston | George Kennedy | Rudy Free |
Lakeside Academy | Dan Klages | Josh McConnell |
Lee-Montgmery | Tyrone Rogers | Eric Hudson |
Lee-Scott Academy | Robert Maddox | Robert Johnson |
Leeds | Lee Gibson | Jerry Hood |
LeFlore | Anthony Shamburger | Chris Raymond |
Linden | Demetrice Jackson | Travis Lockett |
Locust Fork | Chris Musso | Matt Plunkett |
Madison Academy | Grant Reynolds | Bob Godsey |
Maplesville | Brent Hubbert | Brad Abbott |
Marbury | James Brothers | J.B. Wallace |
McAdory | David Powell | Bart Sessions |
Munford | Bill Smith | Michael Easley |
Murphy | Muskingum Barnes | Rico Jackson |
New Brockton | Justin Jones | Zack Holmes |
New Hope | Bart Stephenson | Trey Sullivan |
North Jackson | Mark Rose | Chandler Tygard |
Oakman | Mark Hastings | Ryan Hall |
Orange Beach | New | Chase Smith |
Oxford | Ryan Herring | Keith Etheredge |
Park Crossing | Angelo Wheeler | Clayton Harris |
Phillips | Alex Lindley | Adam Lawler |
Pickens Academy | Wade Goodman | Scotty Pennington |
Prattville Christian | John Fussell | Jeremy Carter |
Priceville | Jason Simmons | Chris Foster |
Robertsdale | Chase Smith | Kyle Stanford |
Russell County | Dwight Jones | Mark Rose |
Section | Luke Powell | Chris Hammon |
Selma | Christopher Raymond | Willie Gandy |
Shoals Christian | Nick Flanagan | Kelly Rushing |
Southside-Selma | Daniel Flowers | Charles Moody |
Sparta Academy | Justin Chandler | Ariton Hudson |
St. Clair Co. | Matt Glover | Brooks Damper |
Straughn | Jarrod Wooten | Joel Williams |
Sumiton Christian | Bart Black | David Powell |
T.R. Miller | Keith Etheredge | Brent Hubbert |
Tuscaloosa Academy | Robert Johnson | John Copeland |
Tuscaloosa Co. | John Holladay | Jay Todd |
Verbena | Tyler Kelley | Josh Robinson |
Victory Christian (Pell City) | Mike Holliday | Bruce Breland |
Vina | Jason Harris | Ben Guin |
Wadley | Jonathan Farr | Shenan Motley |
Weaver | Daryl Hamby | Justin Taylor |
Wenonah | Ronald Cheatham | Daniel Flowers |
Westbrook Christian | Brian Mintz | Drew Noles |
Woodlawn | Karl Powe | Jerry Davenport |
Click here to take a look back at the 2018 Coaching Carousel