PrepsNet
Don't Miss

Friday Night Final

Alabama High School Football Scoreboard

Thursday 11.4.21 & Friday 11.5.21

AHSAA Playoffs | Round 1

CLASS 1A

SOUTH
Keith (10-1) 43, McKenzie (6-4) 7
Notasulga (9-1) 45, Marengo (5-5) 16
Brantley (10-0) 59, R.C. Hatch (4-6) 6
Millry (8-3) 28, Loachapoka (6-4) 18
Maplesville (10-1) 40, Fruitdale (4-7) 6
Linden (6-4) 20, Samson (7-4) 12
Sweet Water (10-0) 49, Billingsley (4-7) 0
Kinston (8-3) 10, Central-Hayneville (6-4) 6
NORTH
Woodland (4-7) 28, Cedar Bluff (6-5) 20
Meek (8-3) 52, R.A. Hubbard (6-5) 20
Wadley (10-1) 48, Gaylesville (6-5) 14
Hubbertville (8-2) 46, Hackleburg (6-5) 14
Decatur Heritage (9-2) 48, Marion County (7-4) 28
Ragland (9-2) 28, Valley Head (5-6) 20
Pickens County (9-2) 51, Phillips (4-7) 21
Winterboro (7-4) 30, Sumiton Christian (7-4) 6

CLASS 2A

SOUTH
Isabella (8-3) 40, J.U. Blacksher (4-7) 6
B.B. Comer (9-2) 37, G.W. Long (8-2) 29
Clarke County (9-2) 47, Thorsby (6-5) 8
Ariton (10-1) 48, LaFayette (7-4) 20
Lanett (9-2) 18, Geneva County (5-6) 0
Luverne (9-1) 41, Greene County (5-6) 6
Elba (10-1) 55, Ranburne (6-5) 28
Highland Home (6-5) 28, Orange Beach (9-2) 7
NORTH
Sulligent (7-4) 52, Pisgah (7-4) 38
Southeastern (7-4) 48, Lexington (7-4) 21
Midfield (9-1) 34, North Sand Mountain (4-7) 20
Cleveland (9-2) 35, Colbert County (6-5) 7
Mars Hill Bible (8-3) 48, Sand Rock (7-4) 13
Tanner (8-3) 35, Lamar County (7-4) 27
Spring Garden (11-0) 55, Hatton (5-6) 20
Aliceville (8-3) 46, Ider (7-4) 6

CLASS 3A

SOUTH
Montgomery Academy (8-3) 35, Flomaton (6-4) 7
Trinity Presbyterian (9-2) 51, Wicksburg (7-4) 23
T.R.  Miller (9-2) 20, Hale County (5-6) 7
Opp (9-2) 35, Reeltown (6-5) 6
Montgomery Catholic (11-0) 56, Houston Academy (6-5) 7
Bayside Academy (9-2) 37, Southside-Selma (9-2) 36
Slocomb (8-3) 28, Dadeville (6-4) 16
Hillcrest-Evergreen (6-5) 27, Thomasville (5-6) 19
NORTH
Fyffe (9-1) 34, Walter Wellborn (5-5) 0
J.B. Pennington (8-3) 10, Phil Campbell (7-4) 7
Saks (10-1) 46, Plainview (7-4) 43
Oakman (9-2) 36, Colbert Heights (5-6) 7
Lauderdale County (10-1) 28, Vinemont (5-6) 6
Piedmont (9-2) 40, Sylvania (8-3) 20
Winfield (11-0) 60, Clements (4-7) 14
Ohatchee (9-2) 34, Geraldine (7-4) 13

CLASS 4A

SOUTH
American Christian (10-1) 41, Williamson (5-6) 12
Jacksonville (703) 42, Alabama Christian (7-4) 21
Vigor (10-1) 40, West Blocton (6-5) 0
Cherokee County (7-3) 34, Straughn (7-3) 26
Handley (8-2) 42, Geneva (6-5) 6
Bibb County (9-2) 40, Mobile Christian (5-6) 36
Saint James (10-1) 28, Anniston (5-5) 26
Jackson (9-2) 44, Montevallo (8-3) 20)
ORTH
Madison Academy (10-1) 55, Hamilton (4-7) 0
Priceville (10-1) 31, Etowah (6-5) 14
Northside (10-1) 35, Madison County (5-6) 31
Good Hope (8-3) 27, Central-Florence (7-4) 24
Brooks (11-0) 41, Dora (6-5) 21
Randolph (10-1) 38, Fayette County (6-5) 0
Oneonta (10-0) 40, Rogers (5-6) 0
Gordo (9-2) 37, North Jackson (5-6) 7

CLASS 5A

SOUTH
Demopolis (7-4) 49, B.C. Rain (3-7) 6
Andalusia (7-4) 42, Sylacauga (7-4) 7
UMS-Wright (10-1) 45, Marbury (4-7) 7
Greenville (8-3) 32, Tallassee (7-3) 0
Central, Clay County (8-2) 41, Carroll (4-7) 14
Faith Academy (6-4) 42, Shelby County (5-5) 14
Pike Road (10-0) 37, Holtville (5-6) 0
St. Paul’s Episcopal (8-3) 36, Selma (5-6) 0
NORTH
Ramsay (6-4) 28, Guntersville (9-2) 20
Center Point (8-3) 66, East Limestone (5-6) 36
Pleasant Grove (9-1) 55, Douglas (6-5) 0
Leeds (10-1) 41, Lee-Huntsville (5-6) 22
Russellville (9-2) 41, Lincoln (6-5) 14
Fairview (10-1) 30, Fairfield (7-4) 28
Alexandria (11-0) 52, Ardmore (7-4) 6
Parker (10-1) 31, Boaz (6-5) 21

CLASS 6A

SOUTH
Baldwin County (8-3) 32, Helena (9-2) 29
Hillcrest-Tuscaloosa (9-2) 56, Carver-Montgomery (7-4) 6
Saraland (9-2) 37, Wetumpka (5-6) 7
Lee-Montgomery (8-2) 33, McAdory (7-4) 25
Hueytown (10-1) 50, Eufaula (5-6) 13
McGill-Toolen Catholic (7-4) 20, Pelham (7-4) 6
Opelika (8-3) 45, Northridge (7-4) 20
Spanish Fort (10-1) 41, Calera (7-4) 31
NORTH
Oxford (7-4) 30, Chelsea (4-7) 20
Pinson Valley (8-3) 28, Muscle Shoals (9-2) 21
Mountain Brook (10-1) 63, Southside-Gadsden (5-6) 0
Jackson-Olin (9-2) 22, Cullman (7-4) 14
Gardendale (9-2) 35, Hartselle (10-1) 28
Homewood (6-5) 42, Arab (8-3) 14
Clay-Chalkville (11-0) 42, Decatur (4-7) 0
Briarwood Christian (10-1) 35, Fort Payne (6-5) 12

Class 7A

SOUTH
Central-Phenix City (11-0) 38, Daphne (5-5) 7
Theodore (10-1) 30, Prattville (7-4) 26
Enterprise (8-3) 35, Fairhope (9-2) 10
Auburn (9-2) 39, Baker (7-4) 3
NORTH
Oak Mountain (7-4) 38, James Clemens (10-1) 35
Thompson (10-1) 49, Florence (5-6) 10
Hoover (11-0) 56, Sparkman (4-7) 14
Hewitt-Trussville (8-2) 42, Bob Jones (5-5) 20

AISA Playoffs | Round 1

Escambia Academy 60, Edgewood Academy 7
Chambers Academy 42, Wilcox Academy 14
Autauga Academy 47, Banks Academy 14
Lowndes Academy 34, Pickens Academy 0
Jackson Academy 42, Lakeside School 12
Sparta Academy 42, Coosa Valley Academy 14
Patrician Academy 44, Macon-East Academy 7
Lee-Scott Academy 21, Bessemer Academy 15
Glenwood School 54, Morgan Academy 41
Crenshaw Christian 21, South Choctaw Academy 18
Tuscaloosa Academy 31, Valiant Cross Academy 12
Pike Liberal Arts 55, Clarke Prep 0

CFA Championship

Russell Christian (MS) 34, Evangel-Montgomery 24

ACSC Championship

Ezekiel Academy 41, Evangel-Alabaster 36