Week 10 | Released 10.30.19
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | McGill-Toolen Catholic | 9-0 |
2 | Central-Phenix City | 9-1 |
3 | Hoover | 8-1 |
4 | Thompson | 8-1 |
5 | Theodore | 8-1 |
6 | James Clemens | 7-2 |
7 | Prattville | 7-2 |
8 | Mountain Brook | 7-2 |
9 | Vestavia Hills | 6-3 |
10 | Auburn | 6-3 |
Others receiving votes: Fairhope (6-3), Hewitt-Trussville (6-4), Sparkman (7-2), Florence (6-4), Austin (6-3)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Saraland | 9-0 |
2 | Muscle Shoals | 10-0 |
3 | Hueytown | 9-0 |
4 | Pinson Valley | 6-2 |
5 | Opelika | 8-1 |
6 | Oxford | 8-1 |
7 | Helena | 8-1 |
8 | Blount | 7-2 |
9 | Clay-Chalkville | 7-2 |
10 | Gardendale | 7-2 |
Others receiving votes: Bessemer City (8-1), Dothan (7-2), Athens (7-2), Eufaula (7-2), St. Paul’s Episcopal (6-3)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Jasper | 9-0 |
2 | Bibb Co. | 9-0 |
3 | Pleasant Grove | 8-1 |
4 | Central-Clay Co. | 7-2 |
5 | Etowah | 9-1 |
6 | Ramsay | 8-2 |
7 | Faith Academy | 9-0 |
8 | Briarwood Christian | 8-1 |
9 | Mortimer Jordan | 8-2 |
10 | Alexandria | 7-1 |
Others receiving votes: Madison Co. (8-2), Russellville (7-2), Sylacuaga (8-2)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | UMS-Wright | 9-0 |
2 | American Christian | 9-0 |
3 | Montgomery Catholic | 10-0 |
4 | Northside | 8-1 |
5 | Jacksonville | 8-2 |
6 | Deshler | 7-2 |
7 | Andalusia | 7-3 |
8 | Lincoln | 7-2 |
9 | Fayette Co. | 7-2 |
10 | Fairview | 7-2 |
Others receiving votes: Hillcrest-Evergreen (6-4), Oneonta (6-3), Good Hope (7-2), Hokes Bluff (6-3), St. John Paul II (7-2), Handley (6-3), Trinity Presbyterian (6-3), Williamson (6-3)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Gordo | 9-0 |
2 | Pike Co. | 9-0 |
3 | Randolph Co. | 8-1 |
4 | Flomaton | 8-1 |
5 | Piedmont | 8-1 |
6 | Walter Wellborn | 9-1 |
7 | Pike Road | 10-0 |
8 | Providence Christian | 9-1 |
9 | Susan Moore | 9-0 |
10 | St. James | 8-1 |
Others receiving votes: Geraldine (6-3), Westminster Christian (7-2), Winfield (7-3), Fultondale (7-2)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Fyffe | 9-0 |
2 | Ohatchee | 8-0 |
3 | Leroy | 8-1 |
4 | Collinsville | 8-1 |
5 | Red Bay | 9-0 |
6 | Luverne | 9-0 |
7 | Reeltown | 9-1 |
8 | Ranburne | 8-1 |
9 | Addison | 8-2 |
10 | Aliceville | 7-2 |
Others receiving votes: Highland Home (2-7*), Ariton (8-2), Sulligent (8-1), J.U. Blacksher (8-2) – *Highland Home’s record includes six forfits.
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Mars Hill Bible | 9-0 |
2 | Sweet Water | 8-0 |
3 | Lanett | 9-0 |
4 | Isabella | 9-0 |
5 | Spring Garden | 8-1 |
6 | Decatur Heritage | 10-0 |
7 | Pickens Co. | 8-1 |
8 | Brantley | 8-1 |
9 | South Lamar | 8-1 |
10 | Maplesville | 7-2 |
Others receiving votes: Millry (8-1), Donoho (7-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Autauga Academy | 5-2 |
2 | Crenshaw Christian | 8-0 |
3 | Bessemer Academy | 8-3 |
4 | Wilcox Academy | 8-1 |
5 | Chambers Academy | 9-1 |
6 | Monroe Academy | 8-2 |
7 | Glenwood School | 7-2 |
8 | Tuscaloosa Academy | 7-3 |
9 | Southern Academy | 7-1 |
10 | Edgewood Academy | 7-2 |
Others receiving votes: Macon-East Academy (6-2), Escambia Academy (6-3)