Week 5 | Released 10.2.19
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Thompson | 5-0 |
2 | McGill-Toolen | 5-0 |
3 | Central-Phenix City | 5-1 |
4 | Hoover | 4-1 |
5 | Mountain Brook | 5-0 |
6 | Theodore | 5-0 |
7 | Lee-Montgomery | 6-0 |
8 | Austin | 5-0 |
9 | Sparkman | 5-0 |
10 | Hewitt-Trussville | 4-2 |
Others receiving votes: Vestavia Hills (4-1), James Clemens (3-2), Auburn (4-2), Prattville (4-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Saraland | 6-0 |
2 | Muscle Shoals | 6-0 |
3 | Oxford | 5-0 |
4 | Hueytown | 5-0 |
5 | Pinson Valley | 3-2 |
6 | Blount | 4-1 |
7 | Bessemer City | 5-0 |
8 | Gardendale | 6-0 |
9 | Opelika | 4-1 |
10 | Carver-Montgomery | 5-1 |
Others receiving votes: St. Paul’s Episcopal (4-1), Clay-Chalkville (3-2), Helena (4-1), Benjamin Russell (3-3), Athens (4-1), Fort Payne (4-1), Stanhope Elmore (5-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Jasper | 5-0 |
2 | Ramsay | 5-1 |
3 | Central-Clay Co. | 4-1 |
4 | Etowah | 6-0 |
5 | Russellville | 5-0 |
6 | Madison Academy | 4-1 |
7 | Bibb Co. | 6-0 |
8 | Center Point | 5-1 |
9 | Pleasant Grove | 4-1 |
10 | Alexandria | 4-0 |
Others receiving votes: Faith Academy (5-0), Briarwood Christian (3-2), Demopolis (3-2), Jackson (4-1), Hamilton (5-0), Scottsboro (4-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | UMS-Wright | 5-0 |
2 | American Christian | 5-0 |
3 | Montgomery Catholic | 6-0 |
4 | Good Hope | 5-0 |
5 | Williamson | 4-1 |
6 | Jacksonville | 4-2 |
7 | Deshler | 4-2 |
8 | Northside | 5-1 |
9 | Brooks | 4-2 |
10 | Priceville | 4-1 |
Others receiving votes: Oneonta (3-2), Hokes Bluff (3-2), Anniston (3-2), Andalusia (3-3), Holtville (4-1), Headland (3-2), Fayette Co. (4-2), Hillcrest-Evergreen (3-3)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Flomaton | 5-0 |
2 | Piedmont | 5-0 |
3 | Gordo | 5-0 |
4 | Pike Co. | 5-0 |
5 | Providence Christian | 6-0 |
6 | Randolph Co. | 4-1 |
7 | St. James | 5-0 |
8 | Walter Wellborn | 6-0 |
9 | Pike Road | 6-0 |
10 | Midfield | 3-1 |
Others receiving votes: Susan Moore (6-0), Geraldine (4-2), T.R. Miller (4-1), Fultondale (4-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Fyffe | 5-0 |
2 | Luverne | 5-0 |
3 | Ohatchee | 5-0 |
4 | Reeltown | 6-0 |
5 | Leroy | 4-1 |
6 | Aliceville | 4-1 |
7 | Abbeville | 4-1 |
8 | Collinsville | 4-1 |
9 | Red Bay | 5-0 |
10 | Colbert Co. | 5-1 |
Others receiving votes: G.W. Long (5-0), Addison (4-2), Goshen (5-0), Highland Home (4-1), Ranburne (5-0), J.U. Blacksher (5-1), Cedar Bluff (5-0)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Mars Hill Bible | 5-0 |
2 | Sweet Water | 4-0 |
3 | Lanett | 6-0 |
4 | Maplesville | 4-1 |
5 | South Lamar | 5-0 |
6 | Spring Garden | 4-1 |
7 | Decatur Heritage | 6-0 |
8 | Brantley | 4-1 |
9 | Pickens Co. | 4-1 |
10 | Isabella | 5-0 |
Others receiving votes: Millry (4-1), Elba (4-2), Marengo (4-2), Donoho (4-1), Waterloo (5-1), Winterboro (4-2)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Autauga Academy | 3-1 |
2 | Wilcox Academy | 5-0 |
3 | Chambers Academy | 6-0 |
4 | Edgewood Academy | 6-0 |
5 | Glenwood School | 5-1 |
6 | Macon-East Academy | 3-1 |
7 | Crenshaw Christian | 5-0 |
8 | Bessemer Academy | 4-3 |
9 | Tuscaloosa Academy | 4-2 |
10 | Southern Academy | 3-1 |
Others receiving votes: Escambia Academy (3-2), Monroe Academy (4-2), Lowndes Academy (3-1), Lee-Scott Academy (3-2)