2021 Final Regular Season Rankings | Released 11.2.21
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Hoover | 10-0 | |
2 | Thompson | 9-1 | |
3 | Central-Phenix City | 10-0 | |
4 | Auburn | 8-2 | |
5 | James Clemens | 10-0 | |
6 | Fairhope | 9-1 | |
7 | Theodore | 9-1 | |
8 | Hewitt-Trussville | 8-2 | |
9 | Prattville | 7-3 | |
10 | Baker | 7-3 |
Others receiving votes: Oak Mountain (6-4), Enterprise (7-3)
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Clay-Chalkville | 10-0 | |
2 | Hartselle | 10-0 | |
3 | Mountain Brook | 9-1 | |
4 | Spanish Fort | 9-1 | |
5 | Briarwood Christian | 9-1 | |
6 | Saraland | 8-2 | |
7 | Hueytown | 9-1 | |
8 | Helena | 9-1 | |
9 | Pinson Valley | 7-3 | |
10 | Hillcrest-Tuscaloosa | 8-2 |
Others receiving votes: Opelika (7-3), Muscle Shoals (9-1), Gardendale (8-2)
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Pike Road | 9-0 | |
2 | Pleasant Grove | 8-1 | |
3 | Alexandria | 10-0 | |
4 | UMS-Wright | 9-1 | |
5 | Guntersville | 9-1 | |
6 | Leeds | 9-1 | |
7 | Parker | 9-1 | |
8 | Central-Clay Co. | 8-2 | |
9 | Russellville | 8-2 | |
10 | St. Paul's Episcopal | 7-3 |
Others receiving votes: Fairview (9-1), Tallassee (7-2), Sylacauga (7-3)
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Madison Academy | 9-1 | |
2 | American Christian | 9-1 | |
3 | Vigor | 9-1 | |
4 | Northside | 9-1 | |
5 | Brooks | 10-0 | |
6 | Gordo | 8-2 | |
7 | Handley | 7-2 | |
8 | St. James | 9-1 | |
9 | Jackson | 8-2 | |
10 | Anniston | 5-4 |
Others receiving votes: Bibb Co. (8-2), Priceville (9-1), Oneonta (9-1), Randolph School (9-1)
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Montgomery Catholic | 10-0 | |
2 | Fyffe | 8-1 | |
3 | Winfield | 10-0 | |
4 | Piedmont | 8-2 | |
5 | Saks | 9-1 | |
6 | T.R. Miller | 8-2 | |
7 | Lauderdale Co. | 9-1 | |
8 | Opp | 8-2 | |
9 | Trinity Presbyterian | 8-2 | |
10 | Bayside Academy | 8-2 |
Others receiving votes: Geraldine (7-3), Ohatchee (8-2), Montgomery Academy (7-3), Slocomb (7-3), Hillcrest-Evergreen (5-5), Southside-Selma (9-1)
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Lanett | 8-2 | |
2 | Clarke Co. | 8-2 | |
3 | Elba | 9-1 | |
4 | Mars Hill Bible | 7-3 | |
5 | Spring Garden | 10-0 | |
6 | Ariton | 9-1 | |
7 | Cleveland | 8-2 | |
8 | G.W. Long | 8-1 | |
9 | B.B. Comer | 8-2 | |
10 | Luverne | 8-1 |
Others receiving votes: Midfield (8-1), Leroy (2-8), Pisgah (7-3), Orange Beach (9-1), Aliceville (7-3), Isabella (7-3), LaFayette (7-3), Tanner (7-3)
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Brantley | 9-0 | |
2 | Sweet Water | 9-0 | |
3 | Maplesville | 9-1 | |
4 | Decatur Heritage | 8-2 | |
5 | Pickens Co. | 8-2 | |
6 | Notasulga | 8-1 | |
7 | Keith | 8-1 | |
8 | Wadley | 9-1 | |
9 | Hubbertville | 7-2 | |
10 | Kinston | 7-3 |
Others receiving votes: Loachapoka (6-3), Meek (7-3), Winterboro (6-4), Millry (7-3), Ragland (8-2), Cedar Bluff (6-4), R.A. Hubbard (6-4)
Rank | Team | Record | |
---|---|---|---|
1 | Autauga Academy | 10-0 | |
2 | Escambia Academy | 9-1 | |
3 | Pike Liberal Arts | 9-1 | |
4 | Chambers Academy | 9-1 | |
5 | Patrician Academy | 7-2 | |
6 | Lee-Scott Academy | 7-2 | |
7 | Jackson Academy | 8-1 | |
8 | Sparta Academy | 8-1 | |
9 | Lowndes Academy | 8-3 | |
10 | Glenwood School | 5-4 |
Others receiving votes: Macon-East Academy (7-4), Tuscaloosa Academy (5-4), Crenshaw Christian (6-3)